İzolasyon Nedir?

TEKNİK İZOLASYON ÇÖZÜMLERİ

İzolasyon Nedir ve Neden Yapılması Zorunludur?

izolasyon tabiatın ve içinde bulunduğumuz mekanların korunmasıdır. izolasyon uygulamaları yaşadığımız evlerin, doğanın ve tüm yapıların sağlıklı ve konforlu olması adına mutlaka yapılması gereken bir uygulamadır. Herşeyden önemlisi ise izolasyon ekonomik anlamda da oldukça tasarruf edilmesine olanak sağlamaktadır. İzolasyon birçok alanda yapılabilmektedir.

Örneğin, çatı, teras, zemin, kapı ve pencere kenarları olmak üzere aklınıza gelebilecek her alana izolasyon yapılabilmektedir. Hatta yangın durumlarında bile hasarı en aza indirgeyebilmek adına izolasyon uygulamaları oldukça önem taşımaktadır.

Yapıların uzun yıllar boyunca değerini koruması ancak yapı iyi tasarlanmışsa iç ve dış etkenlerden doğru biçimde korunmuşsa gerçekleşebilir. Yapıların iç ve dış etkenlerden doğru biçimde korunması; yalıtımla sağlanabilir. Yalıtım sistemlerinin esas amacı; yapı bileşenleri ve taşıyıcı sistemi dış etkenlerden koruyarak; kullanım amacına uygun sağlık ve konfor şartlarınınyapı içerisinde hüküm sürmesini sağlamaktır.

Bina içerisinde konforlu yaşam koşullarının oluşturulması insan sağlığı için ne kadar önemli ise yapının dış etkenlere karşı korunması da içerisinde yaşadığımız sağlam ve uzun ömürlü olmasını beklediğimiz yapılar için ayrı öneme sahiptir.

TEKNİK İZOLASYON ÇÖZÜMLERİ

TKN İzolasyon ile yapılarınızda yenilik ve kalite ön planda…